Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi – Pirelli

Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi - Pirelli

Dünyada sayısı giderek artan kurum, çalışanlarının gönüllü projelerde yer alması için alan açıyor ve onları çeşitli şekillerde destekliyor. Açık Açık Derneği tarafından GALLUP’tan esinlenerek hazırlanan Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi’ne katılan dördüncü firma Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. (“Pirelli”) oldu.

Açık Açık olarak, Türkiye’de hayırseverliğin gelişmesi için kurumların etkili olduğuna inanıyoruz. Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi çalışması ile şeffaflık ve hesap verebilirliğin temel değerler olarak benimsenmesini, bağışçı haklarını imzalayan sivil toplum kuruluşlarının artmasını ve bu sayede bağışçılık kültürünün yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Bu çalışmanın Türkiye’deki bütün kurumlara örnek olmasını diliyoruz.

Siz de kurumunuzda bu konuda çalışma yapmak isterseniz bloğumuzda bu konuda hazırladığımız tanıtıcı dosya işinize yarayabilir.

Pirelli otomobil Lastikleri A.Ş. - Pirelli raporuna ve kurumlarda bu kültürün yaygınlaşması için neler yapılabileceği konusundaki önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz. 

İndir

Yoruma kapalı.