Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi – Pfizer

Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi - Pfizer

Dünyada sayısı giderek artan kurum, çalışanlarının gönüllü projelerde yer alması için alan açıyor ve onları çeşitli şekillerde destekliyor. Ülkemizde bu konudaki öncü kurumlardan olan Pfizer, Açık Açık Derneği tarafından GALLUP’tan esinlenerek hazırlanan Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi’ni üç yıldır üst üste yaparak, çalışanlarının iş dışındaki
yaşamlarını da iyileştirmenin kendileri için ne kadar büyük bir önem taşıdığını bir kez daha vurgulamış oluyor.

Açık Açık olarak, Türkiye’de hayırseverliğin gelişmesi için kurumların etkili olduğuna inanıyoruz. Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi çalışması ile şeffaflık ve hesap verebilirliğin temel değerler olarak benimsenmesini, bağışçı haklarını imzalayan sivil toplum kuruluşlarının artmasını ve bu sayede bağışçılık kültürünün yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Bu çalışmanın Türkiye’deki bütün kurumlara örnek olmasını diliyoruz.

Siz de kurumunuzda bu konuda çalışma yapmak isterseniz bloğumuzda bu konuda hazırladığımız tanıtıcı dosya işinize yarayabilir.

Pfizer raporuna ve kurumlarda bu kültürün yaygınlaşması için neler yapılabileceği konusundaki önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Henüz Yorum yok.