Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi – JLL

Türkiye’nin Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi’ne katılan 
ikinci şirket JLL Türkiye oldu.

Dünyada sayısı giderek artan kurum, çalışanlarının gönüllü projelerde yer almaları için alan açıyor ve onları çeşitli şekillerde destekliyor. Açık Açık Derneği tarafından GALLUP’tan esinlenerek hazırlanan Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi’ne katılan ikinci firma JLL Türkiye oldu. Dünya’da da örneği bulunmayan bu çalışmada JLL Türkiye çalışanlarının gönüllülük ve bağışçılık konularında Türkiye’nin yaklaşık 2 katı daha duyarlı olduğu ortaya çıktı. 

Açık Açık olarak, Türkiye’de hayırseverliğin gelişmesi için kurumların etkili olduğuna inanıyoruz. Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi çalışması ile şeffaflık ve hesap verebilirliğin temel değerler olarak benimsenmesini, bağışçı haklarını imzalayan sivil toplum kuruluşlarının artmasını ve bu sayede bağışçılık kültürünün yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Bu çalışmanın Türkiye’deki bütün kurumlara örnek olmasını diliyoruz.

JLL Türkiye raporuna ve kurumlarda bu kültürün yaygınlaşması için neler yapılabileceği konusundaki önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz. 

Yoruma kapalı.