Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi – BKM

 Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi - BKM

Dünyada sayısı giderek artan kurum, çalışanlarının gönüllü projelerde yer alması için alan açıyor ve onları çeşitli şekillerde destekliyor. Açık Açık Derneği tarafından GALLUP’tan esinlenerek hazırlanan Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi’ne katılan üçüncü firma Bankalararası Kart Merkezi(BKM) oldu. 

Dünyada örneği bulunmayan bu çalışmada, BKM çalışanlarının gönüllülükte Türkiye’nin 3 katı, bağışçılıkta ise Türkiye’nin 8 katı daha duyarlı olduğu ortaya çıktı. 

Açık Açık olarak, Türkiye’de hayırseverliğin gelişmesi için kurumların etkili olduğuna inanıyoruz. Kurum Çalışanları Hayırseverlik Endeksi çalışması ile şeffaflık ve hesap verebilirliğin temel değerler olarak benimsenmesini, bağışçı haklarını imzalayan sivil toplum kuruluşlarının artmasını ve bu sayede bağışçılık kültürünün yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Bu çalışmanın Türkiye’deki bütün kurumlara örnek olmasını diliyoruz.

Bankalararası Kart Merkezi(BKM) raporuna ve kurumlarda bu kültürün yaygınlaşması için neler yapılabileceği konusundaki önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz. 

Yoruma kapalı.