Açık Açık Davet

Açık Davet...

Türkiye'deki bireysel bağış kültürünün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, Ekim 2016'dan bu yana, bağışçılar ile bağışçı hakları beyannamesini kabul eden ve buna uygun olarak faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını (STK) bir araya getiriyoruz.

Açık Açık Platformu'nda bugün, 15 farklı alandaki, 50'den fazla STK ile içerik üretmeye devam ediyoruz.

Şeffaflık, hesap verebilirlik ve açık iletişim gibi kavramların daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için sivil alandaki kurumlarla iş birliğini geliştirmeye önem veriyor,
bunu gerçekleştirmeye çalışırken de platform kullanıcılarının önerdiği ve platformda görmek istedikleri kurumlara ulaşmayı hedefliyoruz.

Mart 2018 itibariyle, Açık Açık Platformu üzerinden 332 adet kurum önerisi paylaşıldı.

Bu önerileri inceledik ve -yanlış girişler ile hali hazırda platformda yer alan kurumlar hariç- kullanıcılar tarafından en fazla önerilen 7 kuruma davet mektuplarımızı gönderdik.
(Lösemili Çocuklar Vakfı, İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı, Kızılay, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Yeryüzü Doktorları, Mehmetçik Vakfı, Yeşilay)

Henüz iletişime geçme fırsatı bulamadığımız sivil alandaki diğer tüm kurumları da bu vesile ile Açık Açık Platformu'na davet etmek isteriz.

Açık Açık Platformu'nda yer alabilmek için kurumların temel olarak, Bağışçı Hakları Beyannamesi'ni kabul etmesi ve finansallarını paylaşması yeterli.

öneri_grf2


Sen de Açık Açık Platformu'nda görmek istediğin kurumları aşağıdaki ekrandan bizimle paylaşabilir ya da -tekil önerilerin hepsine ulaşmamız zaman alacağından- değer verdiğin kurumları Açık Açık Platformu'na yönlendirebilirsin.

Hep birlikte, daha 'iyi' bir dünya için çalışmaya devam...

bulamıyorum

Yoruma kapalı.